a a! gif desteği mi geldi!? - Hype Community
geçen gün ilk kez yolumun üstündeki çöp toplayan adam ile konuştum. adamlığım arttı, insan olduğumu fark ettim. neden mi, çünkü o adam benimle konuştu, benim gibi dünya telaşesine kapılıp insanlığını yitiren birine selam verdi o koca yürekli adam. utandım, ama adam olduğumu fark ettim. teşekkürler elleri kirli ama yüreği en pak olan insan.

i̇nsanlar hayatı daha uzun yaşamayı hedefler. bilim adamları bu konular üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmaktadır. aslında ne kadar uzun bir yaşam sürdüğümüz çok anlamlı değildir. acı içinde geçirilecek bir ömürden ziyade, kısa ama güzel bir yaşam ondan çok daha anlamlıdır.

güven o kadar mühim bir meseledir ki, bir kez kaybedildiği vakit, yerine gelmesi hem çok zor hem de eskiden olduğu gibi olmamaktadır. bir insanın güveninizi kazanması oldukça uzun zaman alırken, bu güveni yerinden oynatmak ise çok kısa sürer.herkesin bendeki degeri, kendi verdigi kadardır. kimi aklıma geldiginde tebessüm olur, dua ederim. kimi canımı sıkar, allah’a havale ederim.

“tüm” hatalarını kabullenip pişman olana karşı her zaman merhametli oldum, tek sözle yumuşadı kalbim. ama hayatımı mahvedip “ne yaptım ki” diyebilen kimsenin merhamet görmeye hakkı yok. tekrar tekrar bu insanlara yenilmeye de benim yüregim yok.

uzun anlamlı mesajlar
en anlamlı sözler uzun ve sevgiliye uzun anlamlı sözler devam ediyor…

ne konuşarak, ne de susarak. bazı gercekleri sadece noktayı koyarak anlatabilirsin. cünkü bazı insanlar, ne demek istedigini ve neyi kaybettigini ancak yoklugunda anlar.

aceleye gerek yok, bir şeyin olacagı varsa o şey olur. hem de dogru zamanda, dogru sebeple, dogru kişiyle.

o fotografı bir daha acmam,o şarkıyı bir daha dinlemem,o masaya bir daha oturmam,o sokaktan bir daha gecmem. bilsem ki ölüyorum dermanım sende,yine de istemem.