Denemeli başlık - Hype Community
görsel


bazı insanlar hayatı yaşarken aslında yaşamaktan ziyade hayatı kaçırmakla meşguldürler. i̇şte bu insanlar hayattan zevk almadıkları gibi, hayatlarını kendileri şekillendiren insanlar karşı da sert tavılar ile yaklaşmaktadırlar. bunun en büyük sebebi ise insan olma bilincinin kaybedilmesidir. sen sen ol, hayatını yaşarken, hayatının ellerinden alınmasına izin verme, insanlığını yitirme.

sen hayatıma bırakılmış en büyük izin sahibisin. gönlümün beyaz sayfalarını kendi sevginle doldurduğunu sanıyordum ama aksine, sen karalamaktan, gönlümü israf etmekten başka bir şey yapmamışsın.

benim dünyaya dair 5 kuruş servetim yok. tek servetim düşmeden elimden tutan dostlarım. elimden tutan, beni kaldıran, yaralarımı saran, gerektiğinde sırtımı dahi sıvazlayan dostlarım. i̇şte bu kadar adam benim dostlarım.

sevdiğiniz insanların değerleri, yanınızda oldukları zamanlarda değil, yanınızda olmadıkları zamanlarda da size iyi geldikleri anda anlaşılır. bu yüzden ki insanın dostu her zaman karşısında olan değil, bütün anlarında yüreğinde hissettiğidir.

i̇nsanın en kötü huyu, yanıldığını kabullenmemesidir. bu bazen yaralar, bazen ağlatır, bazen de pişirir. kontrol etmen lazım kendini bakalım yanılmışsınız, bakalım ne kadar yanmış ne kadar ağlamışsın. dönüp kendi içine bakmalısın ki insan olmaktan geri kalmayasın

geçen gün ilk kez yolumun üstündeki çöp toplayan adam ile konuştum. adamlığım arttı, insan olduğumu fark ettim. neden mi, çünkü o adam benimle konuştu, benim gibi dünya telaşesine kapılıp insanlığını yitiren birine selam verdi o koca yürekli adam. utandım, ama adam olduğumu fark ettim. teşekkürler elleri kirli ama yüreği en pak olan insan.

i̇nsanlar hayatı daha uzun yaşamayı hedefler. bilim adamları bu konular üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmaktadır. aslında ne kadar uzun bir yaşam sürdüğümüz çok anlamlı değildir. acı içinde geçirilecek bir ömürden ziyade, kısa ama güzel bir yaşam ondan çok daha anlamlıdır.

güven o kadar mühim bir meseledir ki, bir kez kaybedildiği vakit, yerine gelmesi hem çok zor hem de eskiden