Hype sahipleri ile birlik - Hype Community
merhaba,
kimisi güncelleme yapacak kimisi v6.0. ile sözlük hayatına giriş yapacak. benim gibi olanlar mutlaka vardır.

birbirimizle rekabet içinde olacağımız aşikar fakat neden bunu piyasaya göre daha avantajlı hale getirmiyoruz?

(bkz:hyper)( waoov bunu sevdim. ) olarak bir oluşumumuz olsun ve ukdeler ile herkes birbirinin topluluk sitesine içerik katkısında bulunsun.

diğer hyper arkadaşlarımdan durumla alakalı yorum veya özel mesaj bekliyorum..
tecrübelerimden yola çıkarak genel bir değerlendirme yapmak istedim,


öncelikle sözlük hayatına yeni atılacak arkadaşlara yürekten başarılar diliyorum, zor ama çok keyifli bir yola çıkıyorsunuz. öncelikle şunu belirtmek istiyorum sözlük işi ekip olmadan yapılabilecek bir iş değil. mümkün olduğunda nitelikli yazarlar biriktirmelisiniz. ilk başlarda gelen yazarı tutmak, sürekli yazmasını teşvik etmek çok zordur.

neler yapılabilir ?

sözlük formatına daha yeni yeni alışan yazarlar genelde çok kısa entryler yazarlar, tecrübeli kişilerin burada bir başlığa tek entryde her şeyi yazmaması gerekir, ilk entryi okuyan adam bakar ve her şeyin yazılmış olduğunu düşünür o yüzden o başlığa içerik üretmez.

admin, moderatör vs gibi yetkileri çok insanın gözüne sokmadan ilerlemek gerekir, keyfi kurallar sizi tatmin etse de kısa süre sonra esip gürleyecek yazar bulamazsınız o yüzden herkese eşit olmakta fayda var. keyfini çıkar hocam yazar ol yazar

çok abartıya kaçmadan günlük 5-10 tane kolaylıkla doldurulabilecek ukdeler verilerek yeni yazarları yazmaya teşvik edebilirsiniz.

malum covid-19 tüm hayatımızı değiştirse de ilk fırsatta zirveler yapıp yazarlarınızla tanışın, arkadaşlıklar geliştiği zaman sözlük dünyanın en keyifli yeri olur.

hep aynı insanları görmek yazarları olumsuz yönde etkiler, etik olmamakla beraber ilk süreçte 1-2 yan hesapla yazıp çizebilirsiniz sözlüğe hareket geldikçe bu hesapları kullanmayı bırakmalısınız ama.

sözlüğe yazar olarak kabul ettiğiniz kişilerin nick altına hoş geldin mesajı bırakmak yazar ve sözlük arasındaki bağın ilk halkasıdır. sözlük büyüdüğü zaman bunu sizin yerinize yapacak birçok insan olacak merak etmeyin.

sözlüğünüze ziyaretçi olarak gelen bir insanın kalıp yazar olmaya karar vermesi, geldiği zaman okuduğu başlıkların ve içeriklerin niteliğiyle doğrudan alakalıdır.

aklıma geldikçe editlerim burayı.